Z nedele do rána: Pondelkový ranný špeciál

Autor: Kristína Hagarová | 22.2.2015 o 17:06 | Karma článku: 3,36 | Prečítané:  633x

Zajtra nás čaká kritický deň. Pondelok. Začiatok nového týždňa býva vždy kritický či už pre študentov, alebo pre pracujúcich. Čo robiť, aby sa z jedného obyčajného otrasného pondelkového rána nestal deň blbec?

Väčšina ľudí býva ráno úplne odporná. Je úplne jedno či je vonku krásne, alebo je počasie upršané. Už len ten holý fakt, že človek musí vstávať do školy alebo do práce, je úplne neznesiteľný.

Scenár je klasický a skladá sa z niekoľkých fáz:

Prvá fáza má v podstate celkom jednoduchý priebeh. Zobudíš sa ráno na otrasnú pesničku, ktorú si kedysi dávno zbožňoval. Nastavil si si ju v nádeji, že vždy, keď ju budeš počuť, sa ti bude vstávať ľahšie. No jednoducho nebude... Kedysi obľúbená pesnička sa ti, prinajlepšom, po piatom raze tak zhnusí, že budeš prepínať aj rádio v aute, keď budeš počuť už len začínajúcu melódiu. Po prvých sekundách od zazvonenia budeš hádzať mobil o zem a preklínať sám seba. Prečo som si dopekla nastavila takú otrasnú pesničku? Čo sa na nej môže niekomu páčiť? Mali by ju zakázať.

Keď prežiješ prvú, nasleduje druhá fáza, ktorá je omnoho komplikovanejšia. Skladá sa z troch častí, lepšie povedané z troch obyčajných viet. Zvyčajne nasledujú tesne za sebou v nasledujúcom poradí:

 

  1. Dobré ráno!

  2. Ako si sa vyspala?

  3. Čo chceš na raňajky/desiatu?

Z vlastných skúseností radím na tieto otázky neodpovedať. Myslím tým prejsť ich mlčaním, nie vydávať pohŕdajúce zvuky, ktoré by mohli dotyčného podráždiť. Samozrejme, na pozdrav dobré ráno sa snažíme odpovedať rovnako, v žiadnom prípade nezamrmleme iba ,,Dobré...“ alebo ,,Čau...“ . To zvykne viezť k raňajšej hádke, čo je osobitná kapitola. Nezáleží na tom, aké myšlienky máte v hlave, aké expresívne výrazy sa tam vyskytujú. Najúčinnejšie, okrem mlčania, je počítať do desať. Alebo do dvadsať, podľa potreby.

Posledná, tretia fáza , je samotná cesta do školy alebo do práce. Keď sme úspešne zvládli druhú fázu, väčšinou už len rozdýchavame zdanlivo nekončiacu cestu na pracovisko. Ak sme druhú fázu nezvládli, je samotná cesta o niečo komplikovanejšia. Vtedy nič nestíhame, stretneme akurát toho, koho stretnúť nechceme, potkneme sa a väčšinou máme pokazený celý deň.

Preto pozor na ranné prebudenia, pozor na všetko, čo sa okolo nás v pondelok deje. Radšej mlčme celý pondelok. Aby sa náhodou nestalo, že si nadávaním pokazíme celý týždeň.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

DOMOV

Zo Smeru odišiel celý regionálny klub, nechce povedať prečo

Sarosta obce Rišňovce sa sťažuje na ignoráciu zo strany vedenia Smeru.


Už ste čítali?