Dôvody a momenty

Autor: Kristína Hagarová | 21.2.2015 o 19:20 | Karma článku: 4,99 | Prečítané:  662x

Exupéry povedal: ,, Miluješ, pretože miluješ. Pre lásku niet dôvodu." Janko Jesenský tvrdil, že ak si vieš lásku odôvodniť, potom to nie je tá pravá. Sú alebo nie sú tu vždy nejaké dôvody?  Asi je rozdiel povedať Milujem ťa pretože Milujem ťa za to ...

Alebo je dosť možné, že to tak vnímam len ja. Pri otázke, prečo ma ľúbiš viem odpovedať Pretože si to ty. Viem ale aj povedať milión vecí, ktoré ma nútia milovať, inak to proste nejde. 

Sú to drobnosti. Lebo láska a vzťah sú celé vystavané na drobnostiach. Obrovská stavba, ktorá sa skladá z maličkých tehál, ktoré sa na seba ukladajú dni, mesiace a roky. Akoby každá tehla niečo predstavovala. Okrem najpevnejších tehál lásky a najkrehkejších dôvery, sú tam momenty

Momenty je to, na čom záleží. Sú tam všetky pohľady, bozky, dotyky, všetko, na čo v najhorších chvíľach a vzťahových krízach človek spomína. Je tam všetko. Úsmev, keď sme spolu ešte nechodili, prvé slová ľúbim ťa, keď si ma držal za ruku, keď mi bolo zle, keď si mi dal pusu na čelo na dobré ráno, raňajky do postele, keď si mi doniesol ružičky, len tak, lebo si vedel, že budem mať radosť, keď si sa dve hodiny hral s mojou malou sestričkou, keď si so mnou cestoval hodiny do školy, len preto, aby som nešla sama. Keď si sa o mňa bál, keď som išla s kamarátkami von a aký si bol rád, keď sme sa videli po dlhej dobe. Naše prvé Vianoce, ako si sa na mňa pozrel na Nový rok a naša úplne prvá pusa. Hádky o tom, kto má koho radšej a smiech na veciach, ktorým rozumieme len my.

Áno, to je ono. Momenty. Sú to dôvody, keď v takých chvíľach hovoríme milujem ťa? Alebo je naozaj lepšie povedať, neviem, prečo ťa milujem, milujem ťa len tak.

Keby som nebola šťastne zadaný človek, rozmýšľala by som cynicky a určite by som napísala nejakú hlúpu úvahu na hlúpu antiromantickú tému. Ale je mi to jedno. Teraz žijem pre tie momenty. A pre dôvody.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?