Z nedele do rána: Pondelkový ranný špeciál

Autor: Kristína Hagarová | 22.2.2015 o 17:06 | Karma článku: 3,36 | Prečítané:  616x

Zajtra nás čaká kritický deň. Pondelok. Začiatok nového týždňa býva vždy kritický či už pre študentov, alebo pre pracujúcich. Čo robiť, aby sa z jedného obyčajného otrasného pondelkového rána nestal deň blbec?

Väčšina ľudí býva ráno úplne odporná. Je úplne jedno či je vonku krásne, alebo je počasie upršané. Už len ten holý fakt, že človek musí vstávať do školy alebo do práce, je úplne neznesiteľný.

Scenár je klasický a skladá sa z niekoľkých fáz:

Prvá fáza má v podstate celkom jednoduchý priebeh. Zobudíš sa ráno na otrasnú pesničku, ktorú si kedysi dávno zbožňoval. Nastavil si si ju v nádeji, že vždy, keď ju budeš počuť, sa ti bude vstávať ľahšie. No jednoducho nebude... Kedysi obľúbená pesnička sa ti, prinajlepšom, po piatom raze tak zhnusí, že budeš prepínať aj rádio v aute, keď budeš počuť už len začínajúcu melódiu. Po prvých sekundách od zazvonenia budeš hádzať mobil o zem a preklínať sám seba. Prečo som si dopekla nastavila takú otrasnú pesničku? Čo sa na nej môže niekomu páčiť? Mali by ju zakázať.

Keď prežiješ prvú, nasleduje druhá fáza, ktorá je omnoho komplikovanejšia. Skladá sa z troch častí, lepšie povedané z troch obyčajných viet. Zvyčajne nasledujú tesne za sebou v nasledujúcom poradí:

 

  1. Dobré ráno!

  2. Ako si sa vyspala?

  3. Čo chceš na raňajky/desiatu?

Z vlastných skúseností radím na tieto otázky neodpovedať. Myslím tým prejsť ich mlčaním, nie vydávať pohŕdajúce zvuky, ktoré by mohli dotyčného podráždiť. Samozrejme, na pozdrav dobré ráno sa snažíme odpovedať rovnako, v žiadnom prípade nezamrmleme iba ,,Dobré...“ alebo ,,Čau...“ . To zvykne viezť k raňajšej hádke, čo je osobitná kapitola. Nezáleží na tom, aké myšlienky máte v hlave, aké expresívne výrazy sa tam vyskytujú. Najúčinnejšie, okrem mlčania, je počítať do desať. Alebo do dvadsať, podľa potreby.

Posledná, tretia fáza , je samotná cesta do školy alebo do práce. Keď sme úspešne zvládli druhú fázu, väčšinou už len rozdýchavame zdanlivo nekončiacu cestu na pracovisko. Ak sme druhú fázu nezvládli, je samotná cesta o niečo komplikovanejšia. Vtedy nič nestíhame, stretneme akurát toho, koho stretnúť nechceme, potkneme sa a väčšinou máme pokazený celý deň.

Preto pozor na ranné prebudenia, pozor na všetko, čo sa okolo nás v pondelok deje. Radšej mlčme celý pondelok. Aby sa náhodou nestalo, že si nadávaním pokazíme celý týždeň.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stratová poisťovňa rozdala desaťtisíce na odmenách

Bývalé vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne si napriek odhadovanej strate desiatok miliónov eur rozdelilo odmeny vo výške 41-tisíc.

KOMENTÁRE

Symboly teta Anka, masér Kostka a celá VšZP

Ani polícia, ani Drucker sa s riešením situácie v štátnej poisťovni nepretrhnú.

SVET

Stredné Taliansko postihli silné zemetrasenia, cítili ich aj v Ríme

Zemetrasenie vyvolalo u obyvateľov strach.


Už ste čítali?